Product Details
Welcome To craft Supply Center!
Additional information
| Weight | 0.104 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 16 × 2 cm |
| High-concerned chemical | None |
| Technics | Woven |
| Type | Poplin Fabric |
| Material | 100% Cotton |
| Pattern Type | PRINTED |
| Product Type | Other Fabric |
| Feature | Anti-Pilling |
| Style | Ripstop |
| Set Type | No |
| Knitted Type | Weft |
| Width | 145cm |
| Nonwoven Technics | Stitch-Bonded |
| Choice | yes |









Reviews