Product Details
Welcome to Craft Supply Center!
Â
Additional information
| Weight | 0.030 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 15 × 3 cm |
| Length | 2/5/10/30/100/200 Meters/Roll, 2/5/10/30/100/200 Meters |
| width | 1/2/3/4/5/6/8/10mm |
| color | as the picture shows |
| Quality | 100% New and High Quality |
| 1Order | 1Roll=2/5/10/30/100 Meters |
| Brand Name | NONE |
| Model Number | jute Rope |
| Shape | Round |
| Diameter | 1/2/3/4/5/6/8/10mm |
| Technics | Braided |
| Feature | Eco-Friendly, High Tenacity |
| Use | BAGS, Garment, Home Textile |
| Material | 100% Hemp |
| Set Type | No |
| Finishing | Coated |
| Product Type | Cords |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |










Reviews