Product Details
Welcome To Craft Supply Center!
Â
Additional information
| Weight | 0.550 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 26 × 3 cm |
| Pattern Type | Plain Dyed |
| Style | Ripstop |
| Technics | Woven |
| Width | 25x25cm/10x10cm |
| Material | 100% Cotton |
| Set Type | Yes |
| Knitted Type | Tricot |
| Nonwoven Technics | |
| Product Type | Other Fabric |
| Feature | Anti-static |
| is_customized | No |
| Type | Brocade Fabric |
| Occasion | DIY Craft Materials |
| Function | High Absorbency |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |










Reviews